14 września portal DEON.pl świętował swoje 8. urodziny. Z tej okazji w kościele św. Barbary w Krakowie odprawiona została Msza św. pod przewodnictwem abpa Grzegorza Rysia.

„Nigdy nie można zaprzestać stawiania siebie i innych wobec wydarzenia, jakim jest krzyż. Nigdy dość jest konfrontacji z taką miłością i z takim miłosierdziem” – mówił do wiernych arcybiskup-nominat łódzki.

Arcybiskup Ryś wskazał, że DEON to miejsce, gdzie może dokonywać się spotkanie Boga z człowiekiem, Kościoła i świata: „dlatego są tak ważne te wszystkie miejsca, gdzie odbywa się spotkanie między człowiekiem wiary a światem. Tak sobie myślę, że to jest dokładnie to miejsce, gdzie się rodzi powołanie DEON-u”.

„DEON wpisuje się właśnie w tę miłość Boga do świata. Na tyle, na ile jest tworzony przez ludzi, którzy doświadczają osobistej relacji z Jezusem, która ich zmienia. To jest miejsce spotkania ze światem” – powiedział hierarcha.

Dodał także, że „są ważne te wszystkie inicjatywy, w które DEON się włącza, które nagłaśnia. Bardzo wam dziękuję za tę waszą rozmaitą obecność”.

Po mszy z arcybiskupem, w Klubie pod Jaszczurami na krakowskim Rynku, odbyło się spotkanie z Szymonem Hołownią, który opowiedział o swojej najnowszej książce.

Więcej (w tym cała homilia abpa Grzegorza Rysia) na stronie DEON.pl

fot. Michał Lewandowski