Szeroko rozumiane współczesne pojęcia biedy i wykluczenia – to głównie tematy konferencji „Godność i sprawiedliwość społeczna”, jaka odbyła się w poniedziałek (15.10.2018) w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej. W spotkaniu uczestniczył wicepremier, minister nauki Jarosław Gowin oraz wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Wśród uczestników dyskusji znalazło się wielu uznanych przedstawicieli nauk społecznych, arcybiskupi białostoccy: katolicki i prawosławny, a także przedstawiciel Związku Sybiraków Tadeusz Chwiedź oraz prezes Fundacji im. Brata Alberta ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Głos zabrał także Rektor Akademii Ignatianum w Krakowie ks. prof. dr hab Józef Bremer SJ oraz ks. dr hab. Tomasz Homa SJ (na zdjęciu). Konferencję prowadzili dziennikarze Polskiego Radia Białystok: Dominika Dębska i Adam Janczewski.

Zwieńczeniem białostockiej konferencji będzie międzynarodowy Kongres w Krakowie, podejmujący problematykę sumienia i odpowiedzialności w życiu publicznym. Pomysłodawcą projektu jest Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a koordynatorem merytorycznym jest jezuicka Akademia Ignatianum w Krakowie. Do realizacji zaproszono czołowe ośrodki akademickie w Polsce, które dydaktycznie, naukowo i badawczo zajmują się m.in. Katolicką Nauką Społeczną.

Zobacz galerię zdjęć na oficjalnej stronie Archidiecezji Białostockiej

Na zdjęciu o. Tomasz Homa SJ (foto: Teresa Margańska, strona Archidiecezji Białostockiej)