Przed kilkoma dniami zakończyło się w Rzymie spotkanie jezuickiej Rady konsultacyjnej w poszerzonym gronie, podczas której Generał jezuitów, ojciec Arturo Sosa SJ, pracował ze swoimi doradcami i ekspertami nad Uniwersalnymi Preferencjami Apostolskimi, które w niedługim czasie ogłosi. Niektórzy przeglądają zdjęcia z tego ważnego, trwającego tydzień posiedzenia, i zadają sobie pytanie: Co robi kobieta na tym jezuickim spotkaniu, podczas którego zapadną decyzje kształtujące misję zakonu na wiele najbliższych lat?

Fotograf uchwycił na zdjęciu panią Christinę Kheng, ekspertkę w dziedzinie teologii i administracji publicznej, która była jedną z uczestniczek posiedzenia Rady i procesu rozeznawania apostolskiego dzieląc się z Generałem swoim doświadczeniem i intuicją. Jej codzienna praca polega na towarzyszeniu organizacjom kościelnym w sprawnym zarządzaniu i organizacji pracy. Mieszka w Singapurze i obecnie większość czasu poświęca organizacjom związanym z jezuitami, a w szczególności Jesuit Conference of Asia Pacific, która koordynuje misję jezuitów w Australii, Kambodży, Chinach, Hong Kongu, Indonezji, Japonii, Korei, Laosie, Macao, Malezji, Myanmarze, Nowej Zelandii, Filipinach, Singapurze, Tajwanie, Tajlandii, Timorze i Wietnamie. Ponadto naucza w Instytucie Pastoralnym Wschodniej Azji w Manili i prowadzi pracę naukową.

Na spotkaniu w Rzymie pani Kheng pełniła rolę zewnętrznego doradcy. Towarzysząc jezuitom w rozeznawaniu starała się pomóc im dostrzec znaki czasu i pojawiające się w świecie wyzwania. Podpowiadała jak zharmonizować proces rozeznawania z uważnym wsłuchaniem się w natchnienia Ducha Świętego. Sama poczuła się podczas tego procesu duchowo odnowiona i dostrzega już wiele pozytywnych owoców tego wspólnotowego rozeznawania w gronie jezuitów bogatego w duchowe konwersacje i wspólną modlitwę.

Na zdjęciu Christina Kheng (flickr.com)