Syberia. Z czym Ci się kojarzy? Może mróz? Tajga? Bieda i pustka? A wiesz, że latem średnia temperatura wynosi tam ponad 20 stopni? Że są tam tak duże miasta jak Tomsk, który ma ok. 0,5 miliona mieszkańców? To właśnie tam zamierzamy pojechać w lipcu tego roku nieść dobro tym, którzy go potrzebują.

Nie jest to cel szczególnie głośny i widoczny, ale według nas niemniej ważny. Na miejscu weźmiemy udział, jako wolontariusze, w dwutygodniowym obozie dla osób niepełnosprawnych, które w Rosji żyją w bardzo trudnych warunkach. Taki wyjazd jest dla nich wyczekiwaną odskocznią od codzienności. Drugą częścią naszego wyjazdu będzie posługa na obozie dla dzieci z ubogich rodzin, które często najbardziej potrzebują nie prezentów, ale poświęcenia im czasu oraz uwagi. Na koniec będziemy pomagać ojcom jezuitom w organizacji Festiwalu Katolickiego w Tomsku – wydarzenia niezwykłego dla, w większości prawosławnego, kraju, jakim jest Rosja.

Naszym zamiarem jest zaniesienie radości, ciepła i po prostu normalności tym ludziom; danie im nadziei oraz spotkanie z Jezusem, obecnym w każdym człowieku. Wyjazd jest także inwestycją w nas – młodych ludzi, którzy chcą działać, pomagać innym i się rozwijać. Uważamy, że będzie to niezapomniana i wartościowa przygoda, z której wrócimy już inni niż byliśmy dotychczas. To pomoże nam służyć w ostatniej części naszego wolontariatu: „Dobro → podaj dalej” – rocznej posłudze już w Polsce, w Gdańsku, gdzie mieszkamy. Może być to dowolna, indywidualnie wybrana forma wsparcia miejscowej społeczności.

By móc pojechać do Tomska potrzebujemy Twojej pomocy. Musimy sfinansować przeloty dla    9 osób, wizy, szczepienia i wyżywienie dla nich, a całą nadwyżkę środków zostawimy w Tomsku, by dobro mogło dziać się tam dalej. Dlatego im więcej zbierzemy tym lepiej, ale nasz cel to ok. 30 000 zł. Prosimy, pomóż nam zanieść dobro na Syberię!

Nr konta: 32 1020 1811 0000 0602 0318 5279

Chcesz zobaczyć nasze przygotowania? Wejdź na:

Facebook: Dobro – Podaj Dalej

dobro.wakcji.org