W dniach 27-30 września 2019 r. gościła w Warszawie, w parafii św. Szczepana, Wspólnota Miłosierdzia Bożego, działająca przy jezuickiej parafii św. Ignacego w Londynie. Tworzą ją osoby pochodzące z wielu krajów Afryki oraz Karaibów, mieszkające od kilkunastu lat w stolicy Wielkiej Brytanii. Wielkim pragnieniem pielgrzymów było poznanie Kościoła w Polsce, a przede wszystkim długo oczekiwana wizyta w miejscach związanych z życiem św. Siostry Faustyny Kowalskiej.

W piątek wieczorem w kaplicy św. Tadeusza Judy, wraz z licznie zebraną grupą wiernych, odmówili koronkę do Bożego Miłosierdzia w języku polskim i angielskim. Dalszą część spotkania wypełniła agapa trwająca do późnych godzin nocnych.

Drugi dzień pielgrzymki był poświęcony miejscom związanym z życiem świętej Faustyny. Wieczorem, tego samego dnia, zagraniczni goście wyruszyli na Stare Miasto, aby nocą podziwiać stolicę Polski.

W ostatnim dniu pobytu londyńscy pielgrzymi uczestniczyli w Mszy Świętej w parafii św. Szczepana. Odwiedziny londyńskiej Wspólnoty Bożego Miłosierdzia były okazją dla parafian, aby głębiej doświadczyć wielokulturowego piękna Kościoła katolickiego.

(na podstawie relacji o. Bogdana Leśniaka SJ)

Ojciec Bogdan Leśniak SJ oraz goście z Londynu podczas Mszy św. w parafii św. Szczepana w Warszawie