W świątecznym numerze tygodnika Wprost ukazał się artykuł Michała Zalewskiego SJ zatytułowany „Pytania na Boże Narodzenie”. Autor zachęca do zadawania sobie pytań, bo to właśnie w pytaniach ukryty jest prawdziwy sens. A „mądrym jest nie ten, kto odpowiada, lecz ten, kto nie przestaje pytać”. Proponuje, by w okresie Świąt pytać się „o siebie samego, o wspólnotę oraz o sens wiary we współczesnym świecie”.

W Tygodniku Powszechnym Jacek Prusak SJ omawia różne obrazy Boga obecne powszechnie wśród katolików, a Wacław Oszajca SJ w swoim cotygodniowym komentarzu zauważa, że w historii zbawienia zasadniczą rolę odgrywa uczta i stół.

W Gościu Niedzielnym s. Anastazja, współpracująca od lat z jezuitami, podaje przepis na szczęśliwe życie, a w tygodniku Sieci Jan Rokita pisze o Brzozowie i Starej Wsi doceniając spuścizną ojca Bronisława Mokrzyckiego SJ i działalność sióstr zawierzanek.

W tygodniku Gazeta Polska pojawił się tekst Dariusza Kowalczyka SJ mówiący o konieczności edukacji w celu zmniejszenia liczby zwolenników liberalizacji aborcji i zwiększenia grupy zwolenników takiego prawa, które nie pozwalałoby na przerywanie ciąży z powodu stwierdzenia u nienarodzonego dziecka np. zespołu Downa.

Do Rzeczy Lisickiego publikuje rozmowę z prof. Jakubem Politem na temat chrystianizacji Japonii, w której pan profesor wspomina zasługi Franciszka Ksawerego SJ.

Foto: Garry Knight