Rekolekcje w górach na południu Węgier, pielgrzymka śladami papieża Franciszka do słynnego sanktuarium w Rumunii, wycieczka rowerowa wokół jeziora Balaton, ewangelizacja w słowackich drewnianych kościołach, wspólna zabawa i zanurzenie się w duchowość ignacjańską – to niektóre z propozycji, jakie mamy w tym roku dla młodzieży.

Jeśli mieścisz się w przedziale wiekowych 18-35 i chciałbyś spędzić sensownie początek sierpnia, to jezuici zapraszają Cię na MAGIS EUROPE 2020. W dniach 1-9 sierpnia 2020 organizujemy młodzieżowe eksperymenty dla młodzieży z różnych krajów. Zapraszamy do pielgrzymowania i poznawania duchowości św. Ignacego Loyoli, do wspólnych doświadczeń wokół dobroczynności, sztuki i ekologii. Jeśli znasz język angielski, wejdź na stronę magis.jesuits.eu i zapoznaj się ze szczegółami naszej inicjatywy. Tegoroczny MAGIS EUROPE odbędzie się na Węgrzech i będzie można zarejestrować swoje uczestnictwo poprzez stronę internetową od 1 marca do 15 maja. Rozważ dołączenie do jezuickiej młodzieży z całego świata. Ta niepowtarzalna przygoda łączy młodych ludzi i budzi w nich wiarę w to, że mogą wspólnie zmieniać świat na lepszy.

Podczas proponowanych w sierpniu eksperymentów uczestnicy poznają na nowy sposób siebie, innych i Boga. Znajdą się w nietypowych sytuacjach, by zespołowo radzić sobie z trudnościami i odkrywać piękno wspólnotowego życia.

Ponieważ oczekujemy wielkiej liczby uczestników, eksperymenty będą odbywały się nie tylko na terenie Węgier, ale także sąsiadujących z nimi krajów: Słowacji, Austrii i Rumunii.

Centralnym tematem sierpniowego tygodnia jest Eucharystia przeżywana pod hasłem „Wy jesteście moim Chlebem, moim Życiem i moją Miłością”. Będziemy zgłębiali Eucharystyczny aspekt duchowości ignacjańskiej poprzez wspólną modlitwę, eksperymenty i kręgi Magis (rozmowy duchowe). Miesiąc po zakończeniu MAGIS EUROPE 2020 odbędzie się w Budapeszcie 52. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny, który stał się inspiracją do myśli przewodniej zaplanowanych eksperymentów w ramach MAGIS.

Chociaż sierpień wydaje się być jeszcze daleko, a do rejestracji i wyruszenia jest jeszcze czas, to nowa strona internetowa jest już warta przeglądania. Naszym celem było stworzenie platformy internetowej, na której możesz uzyskać wgląd w to, co Ciebie czeka, jeśli zdecydujesz się poświęcić pierwszy tydzień sierpnia na Magis Europe 2020.