W tym miesiącu papież Franciszek apeluje do nas, abyśmy włączyli się w jego modlitwę za ofiary handlu ludźmi.

Nie możemy być milczącymi wspólnikami mafijnego zjawiska handlu ludźmi. A tym bardziej jego uczestnikami, również pośrednimi. Przeciwstawmy się tym, którzy żyją z nieszczęścia innych i wykorzystują ich desperację. Pracujmy nad przezwyciężeniem nierówności, które sprawiają, że jedna osoba może uczynić drugą niewolnikiem.

“Migranci są często ofiarami przemytu i handlu ludźmi. Wśród różnych przyczyn, dzieje się to między innymi z powodu korupcji tych, którzy są gotowi zrobić wszystko, aby się wzbogacić. Pieniądze z ich brudnych i podstępnych interesów, są splamione krwią. Nie przesadzam. To pieniądze splamione krwią. Nie przesadzam. To pieniądze splamione krwią.

Módlmy się, aby krzyk naszych braci migrantów, którzy są ofiarami przestępczego przemytu i handlu ludźmi, został usłyszany i zauważony”.

Video Papieża co miesiąc przekazuje intencje modlitewne Ojca Świętego dotyczące wyzwań stojących przed ludzkością i misją Kościoła. Dla Papieskiej Światowej Sieci Modlitwy (Apostolstwo Modlitwy) http://www.popesprayer.va/

Jeśli chcesz zobaczyć więcej filmów na temat intencji Papieża, znajdziesz je na stronie https://thepopevideo.org/?lang=pl
Przy współpracy z Vatican Media: https://www.vaticannews.va/pl.html

Foto: Cruces por los migrantes – flickr.com / pies cansados