Ojciec Bernard Gonska SJ, asystent kościelny Oddziału Stowarzyszenia Krzewienia Kultu św. Andrzeja Boboli w Szczecinie, zachęca do modlitwy za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli.

Pani Małgorzata Mularczyk, redaktor naczelna biuletynu „Sanktuarium św. Andrzeja Boboli” w Warszawie oraz Pani Elżbieta Polak, autorka książki „Cuda św. Andrzeja Boboli”, we współpracy z jezuitami ze Szczecina opracowały „Nowennę do św. Andrzeja Boboli w czasie epidemii”, którą zaczną jezuici odprawiać w kościele jezuitów w Szczecinie oraz w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie (transmisja online) od jutra 16 marca, by zakończyć ją 25 marca w uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny.

Podcast – Pallotti TV

Udostępniamy tekst nowenny, zarówno na stronie (poniżej) jak i w załączniku do wydrukowania (w lepszej jakości), a jednocześnie zachęcamy wszystkich do włączenia się w tę inicjatywę. Nowenna jest publikowana za zgodą władz zakonnych (NO_2020_03). Można ją odmawiać zarówno w kościele jak i we własnym domu łącząc się ze wszystkimi wołającymi do Zbawiciela za pośrednictwem św. Ojca Andrzeja.

Pobierz tekst NOWENNY (pdf)

W latach 1625-1629 Wilno nawiedziło kilka niezwykle groźnych epidemii, które dziesiątkowały jego mieszkańców. Ludzie masowo opuszczali miasto, pozostawiając niejednokrotnie swych bliskich bez opieki, skazując ich na samotną śmierć. Chorzy często leżeli na ulicach lub w zamkniętych domach. Ojciec Andrzej Bobola wraz z innymi kapłanami nieśli tym opuszczonym i porzuconym swą ofiarną pomoc duchową i materialną. Nie bacząc na możliwość zarażenia się, Ojciec Andrzej opiekował się chorymi i głodnymi ludźmi. Spowiadał wiernych i udzielał im sakramentów świętych, a zmarłych grzebał. Wielu duchownych oddało swe życie w czasie tych straszliwych epidemii, służąc do końca swym braciom potrzebującym pomocy.

Wykorzystano zdjęcie obrazu Jana Molgi, św. Andrzej Bobola wśród dotkniętych zarazą w Wilnie.