Jezuici z Domu Rekolekcyjnego w Gdyni wyszli z inicjatywą rekolekcji ignacjańskich, które można odprawić we własnym domu korzystając jednocześnie z duchowego towarzyszenia. Niech zachętą do takiej formy ćwiczeń duchowych będzie zamieszczone powyżej zdjęcie podobizny św. Ignacego Loyoli odprawiającego rekolekcje w domu. Nie wystarczy odpowiedzieć na słowa papieża Franciszka i wstać z kanapy. Trzeba jeszcze wiedzieć w jakim celu. Jakie poruszenia wewnętrzne podnoszą mnie, ku czemu kierują?

Ojciec Grzegorz Jankowski SJ koordynujący w Gdyni ekipę rekolekcyjną pisze:

Pomimo powolnego otwierania Domów Rekolekcyjnych nadal wiele osób pozostaje z powodu epidemii w swoich miejscach zamieszkania i tam poszukuje głębszego doświadczenia duchowego.

Wychodząc naprzeciw tym pragnieniom Ignacjańskie Centrum Formacji Duchowej w Gdyni prowadzi w dniach od 26 kwietnia do 24 maja „rekolekcje ignacjańskie w domu”.

Inspiracją do tej inicjatywy jest doświadczenie samego św. Ignacego, który w czasie rekonwalescencji w domu otrzymał od Boga pierwsze poznanie różnych poruszeń duchowych.

Propozycja gdyńska skierowana jest do osób, które w przeszłości odprawiły już przynajmniej 2 Tydzień Ćwiczeń Duchowych w formie rekolekcji 8.dniowych w domach rekolekcyjnych oraz mają wystarczające warunki domowe do przedłużonej modlitwy.

Zainteresowanym takimi „rekolekcjami w domu” proponujemy 8.dniowe doświadczenie zaawansowanej modlitwy ignacjańskiej z codzienną rozmową indywidualną z kierownikiem duchowym za pośrednictwem telefonu lub łączy internetowych.

Szczegółowy opis rekolekcji oraz możliwość zapisów znajdziecie na stronie ICFD.