Dnia 18 maja 2020 roku zniesiono w Rzymie niektóre obostrzenia, które wcześniej musiały być przestrzegane także przez organizacje kościele mieszczące się w budynkach eksterytorialnych, należących do Watykanu.

Zgodnie z nowymi wytycznymi wprowadzonymi przez władze cywilne wszyscy członkowie Kurii Generalnej Towarzystwa Jezusowego w Rzymie mogli z początkiem tego tygodnia wrócić do regularnego harmonogramu pracy, chociaż już od dwóch tygodni świeccy współpracownicy rozpoczęli w niektóre dni pracę w swoich biurach, a część zajęć wykonywali zdalnie.

Ojciec Generał postanowił zaznaczyć ten nowy etap działalności Kurii w czasie pandemii, narzucającej szczególne środki ostrożności, i zgromadził cały swój zespół, jezuitów i świeckich współpracowników, przy stole eucharystycznym, by już teraz świętować, antycypując o tydzień, uroczystość Matki Bożej Dobrej Drogi (La Nostra Signora della Strada).

W swojej homilii – którą można przeczytać klikając tutaj (zobacz też polskie tłumaczenie) – Ojciec Arturo Sosa przypomniał, że Maryja prowadziła i nadal prowadzi Towarzystwo Jezusowe drogą życia i drogami świata we wszystkich okolicznościach ludzkiej historii. Uroczystość była okazją do wspomnienia jezuitów, członków ich rodzin i przyjaciół, którzy zmarli w czasie pandemii dotykającej boleśnie nas wszystkich.

(sjcuria.global)