W poniedziałek, 15 czerwca, trzej jezuici celebrowali swoje 50-lecie posługi kapłańskiej. Ojcowie: Witold Koper SJ, Józef Kulisz SJ i Stanisław Opiela SJ.

O. Witold Koper SJ, ur. 7 kwietnia 1940, przyjął święcenia kapłańskie 2 lipca 1970 roku z rąk kard. Adama Kozłowieckiego SJ. Pracował Warszawie, Lublinie, Kaliszu i Gdańsku. Przez wiele lat nauczał na Papieskim Wydziale Teologicznym „Bobolanum”. Przez ostatnich 28 lat posługuje na warszawskiej Starówce w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej przy ul. Świętojańskiej.

O. Józef Kulisz SJ, ur. 5 kwietnia 1943, przyjął święcenia kapłańskie 2 lipca 1970 roku z rąk kard. Adama Kozłowieckiego. Pracował w Lublinie i przez prawie 45 lat naucza w Warszawie teologii fundamentalnej na Papieskim Wydziale Teologicznym „Bobolanum” oraz na uczelni w Bratysławie.

O. Stanisław Opiela SJ, ur. 7 kwietnia 1938 r., przyjął święcenia kapłańskie 27 czerwca 1970 roku z rąk kard. Jeana Danielou SJ. Pracował w Radiu Watykańskim i Przeglądzie Powszechnym oraz był zaangażowany w demokratyczne przemiany w naszym kraju. Był Przełożonym Prowincji Wielkopolsko-Mazowieckiej Towarzystwa Jezusowego w latach 1985-1991. Doprowadził do zarejestrowania Towarzystwa Jezusowego w Rosji i był pierwszym przełożonym Niezależnego Regionu Rosyjskiego.

Życzymy wszystkim jubilatom, aby wdzięczni Bogu za powołanie, mogli doświadczyć jak najwięcej życzliwości ze strony ludzi, którym posługiwali i posługują.