Podczas, gdy wiele pism wychodzących w formie papierowej kończy swoją działalność i pozostaje jedynie w internecie lub nawet przestaje istnieć, najstarszy katolicki dwutygodnik La Civiltà Cattolica wciąż się rozwija. Obok wersji włoskiej, hiszpańskiej, francuskiej, koreańskiej i chińskiej, pojawi się w kwietniu 2021 roku także wersja japońska. Jezuici wydają ten opiniotwórczy dwutygodnik już od 170 lat. Od niedawna staje się on coraz bardziej międzynarodowy.

Strona internetowa wersji japońskiej będzie dostępna pod adresem www.laciviltacattolica.jp a wersja papierowa będzie ukazywała się jako dwumiesięcznik. Przedsięwzięcie realizowane jest we współpracy z japońską Fundacją Kadokawa. W pierwszym numerze przeczytamy między innymi o historii relacji między Stolicą Apostolską i Japonią, a także o japońskim samuraju beatyfikowanym przez papieża Franciszka.

Mając nadzieję, że kiedyś doczekamy się wersji polskiej La Civiltà Cattolica, gratulujemy Redaktorowi Naczelnemu, ojcu Antonio Spadaro SJ (na zdjęciu powyżej) dynamicznego rozwoju pisma.