Drodzy Członkowie Papieskiej Światowej Sieci Modlitwy!

Rozpoczynający się maj w naszej polskiej tradycji od razu nakierowuje nasze serca ku Maryi, Matce Pana. Dobrze wiemy, że jeśli chcemy poznać Serce Syna, to najlepiej zwrócić się do Serca Matki. Wiemy, że gdzie Matka, tam i Jej Syn. Stąd w naszych sercach tyle miłości do Matki Bożej, którą wyrażamy poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych w kościołach, przy kapliczkach czy w domowym zaciszu.

W maju czcimy w Kościele św. Andrzeja Bobolę – Patrona Polski – w naszej Bazylice Serca Jezusowego dokonamy reinstalacji relikwii tego Świętego jezuity w dniu jego święta. Dlatego jest specjalna kolorowa wkładka do „Modlitwy i Służby” o Nim. Aby godnie przygotować się do uroczystości Najświętszego Serca Jezusowego umieściliśmy nowennę do Serca Bożego, do której odprawienia serdecznie zachęcamy.

W ramach intencji powszechnej Ojciec święty poleca naszej modlitwie szeroko pojęty świat finansów. Prośmy, aby odpowiedzialni za finanse współpracowali z rządami w celu uregulowania sfery finansowej i chronienia obywateli przed jej zagrożeniami. Prośmy, by złoto nie ciągnęło ludzi do zła.

Już kończy się okres wielkanocny, a więc otwórzmy nasze serca, wspólnoty i cały Kościół na powiew Ducha Świętego, którego zesłanie po raz kolejny przeżywać będzie nam dane. To Duch kieruje Kościołem, i od stopnia naszego oddania się Jemu zależy nasze bycie w Kościele i bycie Kościołem. To Duch uzdalnia nas, obdarowując swoimi darami, do modlitwy za Kościół. To Duch rozlewa Bożą miłość w naszych sercach, byśmy pamiętali, że jesteśmy synami i córkami Ojca w Synu.

o. Robert Więcek SJ

Zachęcamy do odnowy prenumeraty na rok 2021 miesięcznika „Modlitwa i Służba” i do odwiedzin naszej strony (www.ampolska.co) jest ona jedną z dobrych dróg naszej komunikacji z Wami.