Jak donosi dzisiaj włoski dziennik Avvenire oraz L’Osservatore Romano – maraton różańcowy, w który będzie zaangażowanych 30 sanktuariów maryjnych na całym świecie, w tym Sanktuarium Matki Bożej w Częstochowie, rusza już jutro – 1 maja. Otworzy go papież Franciszek.

Modlitwa różańcowa jest w maju tego roku dedykowana uproszeniu końca pandemii. Będzie ona transmitowana przez media Stolicy Apostolskiej każdego dnia o godz. 18:00.

Będziemy modlili się za wstawiennictwem Maryi o powrót naszych społeczeństw do normalnego życia, do pracy i do wszystkich ludzkich aktywności zawieszonych na czas trwania pandemii.

Stolica Apostolska wzywa wszystkie wytypowane sanktuaria do zgromadzenia na modlitwie jak największej liczby wiernych, aby każdy mógł codziennie poświęcić chwilę na różaniec, czy to w domu, czy idąc ulicą lub jadąc samochodem, łącząc się solidarnie w modlitwie z trzydziestoma sanktuariami na całym świecie. Każdego dnia maja inne sanktuarium będzie nas prowadziło w modlitwie. Częstochowa przejmie pałeczkę 3 maja.

Papież Franciszek weźmie osobiście udział w zakończeniu modlitwy dnia 31 maja.

Zachęcamy czytelników naszego portalu jezuici.pl do wzięcia udziału w tym pospolitym ruszeniu różańcowej modlitwy, by u boku pokornej Służebnicy Pańskiej prosić Boga o cud zakończenia tej ciężkiej próby, jaka na nas wszystkich spadła. W tym szczególnym czasie nabożeństw majowych pomocna może być wszystkim najnowsza książka o. Dariusza Michalskiego SJ (przełożonego jezuitów w Poznaniu) zatytułowana „Czytanki o Maryi„.

Zdjęcie główne: pexels/pixabay