W ostatnich dwóch tygodniach w Ogólnokształcące Licem Jezuitów w Gdyni odbywały się wspólne lekcje z jezuicką szkołą w Santiago de Chile. Uczniowie z Gdyni mogli wziąć udział w wybranych zajęciach prowadzonych przez nauczycieli z Chile, a uczniowie z Chile w lekcjach prowadzonych przez naszych nauczycieli.

W takiej formie odbyło się kilka wspólnych lekcji angielskiego, filozofii, geografii, counsellingu, chemii (chemistry in art), a dzisiaj, 17 czerwca, będzie miała miejsce ostatnia już lekcja o hiszpańskojęzycznych malarzach.

Projekt międzynarodowych lekcji online odbywał się w Ogólnokształcącym Liceum Jezuitów po raz pierwszy, i bardzo wciągnął wszystkich uczniów. Również współpraca i wymiana doświadczeń między Polską a Chile była bardzo inspirująca. Wszyscy wiele się nauczyli. Na jesieni szykuje się dalsza współpraca. Ciekawostką a zarazem wyzwaniem w tej współpracy jest fakt, że w obu częściach świata jest inna pora roku (obecnie w Chile zbliża się zima, a my jesteśmy już o krok od letnich wakacji). Ponadto jest sześć godzin różnicy w czasie.

Zapraszamy na stronę Zespołu Szkół Jezuitów w Gdyni, gdzie można dowiedzieć się więcej o szkole i realizowanych przez nią międzynarodowych projektach.

jezuici.pl/olj/mg