Tym razem relikwie św. Ignacego Loyoli podróżowały z Zakopanego do Jastrzębiej Góry, gdzie w kościele pw. św. Ignacego towarzyszą modlitwie zarówno wiernych parafian jak i wczasowiczów, którzy licznie zjechali do nadmorskiego kurortu.

W dniach 24-27 lipca uczestnicy rekolekcji wakacyjnych „Pełni Życia”, które prowadzi o. Jacek Olczyk SJ i Mocni w Duchu, proszą św. Ignacego o wstawiennictwo, by owoce rekolekcji były hojne i trwałe.

Pod koniec lipca przypada XX rocznica konsekracji kościoła, którą jezuici będą obchodzili wraz ze św. Ignacym obecnym w swoich doczesnych szczątkach. Natomiast w samą uroczystość patronalną parafii i kościoła św. Ignacego Loyoli, dnia 31 lipca, odbędzie się szczególne błogosławieństwo kobiet w stanie błogosławionym i modlitwa o szczęśliwy poród za wstawiennictwem św. Ignacego.

Dowiedz się dlaczego Ignacy Loyola jest patronem kobiet w stanie błogosławionym.

Ponadto w każdy czwartek o godz. 20:00 jezuici zapraszają na konferencję zatytułowaną „Duchowość ignacjańska w praktyce”, a w piątki o godz. 21:00 każdy będzie mógł uczestniczyć w ignacjańskim rachunku sumienia.

Dodatkową okazją do poznania sylwetki Założyciela zakony jezuitów będzie projekcja w parafii filmu „Ignacy Loyola”.

Na film zapraszamy 25 oraz 26 lipca, a także 2, 9, 16, 23 sierpnia.
Kościół jest otwarty cały dzień, aby umożliwić wiernym indywidualną modlitwę przed ikoną św. Ignacego oraz jego relikwiami. Można też zaopatrzyć się w wodę św. Ignacego i przede wszystkim wyspowiadać.

Jezuici zachęcają do skorzystania z możliwości uzyskania odpustu zupełnego przy każdym pobożnym nawiedzeniu kościoła, który przez cały czas trwania Roku Ignacjańskiego, jako świątynia jubileuszowa, korzysta z tej łaski udzielonej przez Penitencjarię Apostolską.