Jezuickie Europejskie Centrum Społeczne (Jesuit European Social Center) i jego partnerzy mają przyjemność zaprosić na „Międzywyznaniową Konwencję Młodzieży w sprawie Europejskiego Zielonego Ładu – doprowadzenie do porozumienia w naszym wspólnym domu”, która odbędzie się 25 listopada 2021 r. w godzinach 11:00-12:30 na Zoomie. W konferencji udział weźmie wiceprzewodniczący wykonawczy Komisji Europejskiej Frans Timmermans.

Spodziewamy się, że internetowa Międzywyznaniowa Konwencja Młodzieży zgromadzi do 300 młodych ludzi reprezentujących bahaitów, buddystów, chrześcijan, żydów i muzułmanów. Będą mieli okazję porozmawiać na temat Europejskiego Zielonego Ładu z Fransem Timmermansem.

Młodzi delegaci z różnych wyznań podzielą się z komisarzem Komisji Europejskiej swoimi propozycjami i pomysłami na to, w jaki sposób Unia Europejska mogłaby odpowiedzieć na niektóre najbardziej palące wyzwania ekologiczne. Skoncentrują się na kluczowych obszarach Europejskiego Zielonego Ładu: mieszkalnictwie i energii, mobilności i transporcie, rolnictwie i żywności, produkcji i konsumpcji oraz edukacji, ekologii i doskonaleniu umiejętności.

Konwencja jest otwarta dla wszystkich młodych ludzi w wieku od 18. do 35. roku życia.

Więcej o szczegółach programu w załączniku Interfaith Convention on the European Green Deal

Zapisz się TUTAJ