Od 4 maja relikwie św. Ignacego Loyoli wraz z jubileuszową ikoną przebywają w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Bożej Pocieszenia w Poznaniu przy ul. Szewskiej 18.

W tym czasie pod wspólną nazwą TYGODNIA IGNACJAŃSKIEGO odbyło się wiele wydarzeń, które zgromadziły wiernych zainteresowanych duchowością ignacjańską i sylwetką Autora Ćwiczeń Duchowych, założyciela zakonu jezuitów.

Tydzień Ignacjański rozpoczął się prowadzoną medytacją ignacjańską. Następnego dnia, 5 maja, gościem jezuitów był ks. prof. dr hab. Piotr Nawrot, wybitny znawca i badacz muzyki Indian Boliwii, który przedstawił wkład jezuitów w muzykę Ameryki Łacińskiej, a w piątek, 6 maja, wyświetlono w kościele film o św. Ignacym zrealizowany przez Teatr AMDG u Jezuitów w Poznaniu. Po filmie odbyła się w Poradni Vinea prelekcja pani prof. Barbary Judkowiak o początkach jezuickiego teatru.

W sobotę, 7 maja odbyły się warsztaty z bibliodramy a grupa pielgrzymów udała się śladami o. Jakuba Wujka SJ.

Dnia 8 maja, po niedzielnej Mszy św. o godz. 11:00 wiele osób wzięło udział w Rodzinnej Grze Miejskiej o św. Ignacym, a wieczorem wraz z zespołem JEZUSOWI modlono się przed Najświętszym Sakramentem.

Wczoraj, 9 maja, o. Mateusz Orłowski SJ opowiadał o wizerunkach św. Ignacego w malarstwie, a dzisiaj pan prof. Aleksander Wojciech Mikołajczak (na zdjęciu poniżej) przedstawi Drogę Rzymską o. Macieja Kazimierza Sarbiewskiego SJ.

We środę, 11 maja, relikwie św. Ignacego wraz z ikoną udadzą się do Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego do Kalisza.

Zdjęcia pochodzą ze strony poznańskich jezuitów na Facebooku.