W czwartek, 12 maja podczas Mszy św. o godz. 19:00, jezuici ze wspólnoty zakonnej w Kaliszu przywitali ikonę i relikwie św. Ignacego Loyoli. To już 25. etap peregrynacji zorganizowanej z okazji Jubileuszowego Roku Ignacjańskiego. Po Eucharystii, ojcowie jezuici wraz z wiernymi przybyłymi do Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego, modlili się litanią do św. Ignacego.

 

W piątek Wspólnota Życia Chrześcijańskiego modliła się po wieczornej Mszy św. oraz prowadziła medytację ignacjańską, w której mógł każdy uczestniczyć. Natomiast dzisiaj, w sobotę 14 maja, zaplanowano po Mszy św. o godz. 19:00 modlitwę za wstawiennictwem św. Ignacego w intencji kobiet w stanie błogosławionym i małżonków pragnących długooczekiwanego potomstwa.

W Kaliszu jezuici posługują w Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego oraz prowadzą Dom Formacji Duchowej, w którym można odbyć rekolekcje ignacjańskie.

W niedzielę (15 maja, godz. 13:00) jezuici zapraszają do swojego ogrodu na wspólne świętowanie przy grillu.

W przyszłym tygodniu zapraszają wiernych do modlitwy za rodziny i o powołania.

We środę, 18 maja, po uroczystym błogosławieństwie relikwiami św. Ignacego Loyoli zakończy się ten etap peregrynacji i relikwie wraz z ikoną ruszą do Bytomia.

Zobacz relację audio oraz galerię zdjęć na stronie kaliskiego RADIA RODZINA

Foto: Adam Szymański/Radio Rodzina Kalisz