W niedzielę 2 października Wspólnota Akademicka Jezuitów w Krakowie (WAJ) z radością zainaugurowała nowy rok akademicki.

Wieczór rozpoczęła uroczysta Eucharystia, po której uczestnicy Liturgii otrzymali błogosławieństwo relikwiami patrona WAJ-u, błogosławionego Jana Beyzma SJ. Kolejnym punktem programu inauguracji była prezentacja duszpasterstwa – nie zabrakło szczegółowego planu tygodnia, omówiono działalność wszystkich grup duszpasterskich (https://waj.jezuici.pl/spotkania/), a także przedstawiono wspólne wyjazdy i inne propozycje. Po części oficjalnej znalazł się czas na poznanie nowych osób, które w tym roku dołączą do akademickiej wspólnoty. Świętowano przy herbacie i skromnym aczkolwiek smacznym poczęstunku.

Nowy rok akademicki we Wspólnocie Akademickiej Jezuitów został oficjalnie rozpoczęty i w każdej chwili można do niej dołączyć. Każdy student szukający dynamicznej wspólnoty w Krakowie jest tu mile widziany.

Duszpasterstwo działa przy Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Kopernika 26, a spotkania odbywają się w salkach duszpasterstwa i kaplicy akademickiej. Wszystkim przyświeca motto zaczerpnięte z Ewangelii według św. Mateusza „Darmo otrzymaliście, darmo daWAJcie” (Mt 10,8).

Więcej szczegółów na Facebooku.

Poniżej zdjęcie z jednego ze wspólnych wyjazdów