W ostatnią niedzielę na Mszy św. z udziałem dzieci w Parafii św. Klemensa Marii Dworzaka we Wrocławiu, specjalnym gościem był biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej ks. Maciej Małyga.  Pojawił się tam na szczególne zaproszenie dzieci.

W zeszłą niedzielę świętowaliśmy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Dlatego w radosnej procesji wejścia – na znak przynależności do Królestwa Niebieskiego – wraz z asystą szły dzieci ubrane w własnoręcznie przygotowane korony.

W dialogowanym kazaniu Ksiądz Biskup zwrócił uwagę na umiejętność patrzenia na Jezusa oczami Dobrego Łotra. Dzieci celnie zwracały uwagę, co może utrudniać dostrzeżenie w Panu Jezusie króla, np. zło, które nas otacza czy wygląd, nieprzypominający ziemskich królów. 

Radosną celebrację tej pięknej uroczystości uświetniała scholka dzieci i rodziców, a po uroczystym błogosławieństwie nasz Gość odpowiadał na pytania dzieci m.in. o ulubiony sport, zwierzę, modlitwę, postać świętego czy największe marzenie. Pytania dotyczyły także szczegółów z dzieciństwa: pomysłu na wymarzony w dorosłym życiu zawód, ulubionych przedmiotów czy bajek. Ksiądz Biskup zaskoczył słuchaczy ciekawymi odpowiedziami i dużym poczuciem humoru. Zachęcił także dzieci do nawiązywania i umacniania więzi z najlepszym Przyjacielem – Jezusem. W podziękowaniu za wspólną modlitwę i spotkanie, prowadzące wywiad dzieci, podarowały Biskupowi Maciejowi oprawiony w ramki jego portret na rowerze na tle wrocławskiej katedry. 

Autorzy tekstu: Ewa i Wojciech Januszewscy

Zdjęcia: Ryszard Milewicz