W kwietniu bieżącego roku uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Jezuitów im. św. Stanisława Kostki w Krakowie zainaugurowali wymianę międzynarodową z irlandzką szkołą Skerries Community College. Najpierw młodzież z Zielonej Wyspy odwiedziła Kraków i okolice, a w dniach 15 – 20 maja uczniowie Liceum udali się do Irlandii.

W ramach wymiany, 14 uczniów z Krakowa miało okazję poznać irlandzką kulturę oraz krajobrazy. Szczególnie cenna dla uczestników wymiany była możliwość chłonięcia doświadczeń od swoich rówieśników oraz ich rodzin.

Oprócz miasteczka Skerries, w którym znajduje się szkoła partnerska, licealiści udali się z wizytą do stolicy Irlandii, Dublina. Poza tym piesza, nadmorska wycieczka do Ardgillan Castle dostarczyła wiele pozytywnych emocji.

Publiczny Liceum Ogólnokształcący Jezuitów im. św. Stanisława Kostki w Krakowie powstał w 2012 roku w odpowiedzi na prośbę środowiska lokalnego. Misją szkoły jest formowanie wszechstronnie wykształconych liderów, którzy  tworzą ten świat Ad maiorem Dei gloriam – dla większej chwały Bożej.

Między 15 maja a 19 czerwca 2023 r. trwa rekrutacja do Liceum Jezuitów. W najbliższy piątek, 26 maja od god. 15:00-17:00 szkoła serdecznie zaprasza na spotkanie rekrutacyjne.

 

 

 

Zdjęcia: https://kostka.edu.pl