W sobotę 2 grudnia, w Zespole Szkół Jezuitów w Gdyni po raz 19. odbyły się charytatywne mikołajki. Akcja była przeprowadzona na rzecz pacjentów hospicjum dla dzieci „Bursztynowa Przystań”.

Charytatywna zbiórka odbywa się co roku i jest dużym wydarzeniem. Dla gości przygotowanych zostało mnóstwo atrakcji, w tym konkursy i zabawy, m.in. licytacje, tworzenie świątecznych ozdób, dekorowanie pierników, koncert, oraz warsztaty naukowe i plastyczne. Nie zabrakło też pysznego jedzenia i domowych wypieków.

Mimo licznych zabaw, organizatorzy podkreślają, że główną ideą „Mikołajek u Jezuitów” jest pokazanie uczniom, jak ważna jest pomoc innym i dzielenie się dobrem. Tegoroczna odsłona po raz kolejny udowadnia, że młodzież naprawdę chce pomagać. Prócz pomocy finansowej (cała kwota zostanie przekazana do gdyńskiego hospicjum), społeczność szkolna stara się podnosić na duchu pacjentów z „Bursztynowej Przystani”. Robią to na przykład przez świąteczne życzenia czy wypieki.

Gdyńskie Hospicjum „Bursztynowa Przystań” otwarto 10 lat temu. Placówka powstała z myślą o tym, by ulżyć w cierpieniu chorym dzieciom i zapewnić im i ich rodzinom poczucie bezpieczeństwa.

Galeria zdjęć: Zespół Szkół Jezuitów w Gdyni