Tegoroczne spotkanie młodzieży w archidiecezji gdańskiej odbyło się 19 kwietnia pod hasłem „Powstań i świeć”. Gospodarzami wydarzenia byli jezuici posługujący w parafii pw. św. Stanisława Kostki oraz Zespół Szkół Jezuitów im. św. Stanisława Kostki w Gdyni. Na jezuickie wzgórze przybyły wspólnoty i grupy młodych z różnych miejsc archidiecezji gdańskiej.

Pan Bóg chce nas dziś podnieść i dodać nam odwagi, chce nas uwalniać. Pokazać nam perspektywę. Nie zostaliśmy przez Niego stworzeni do tego, żeby jakoś przetrwać to życie. W naszym życiu każdy z nas ma cel, ma misję. Jest do czegoś przeznaczony. To daje nam światło. To jest światło odbite, u którego źródeł jest Pan Bóg. Ale to każdy z nas może tym światłem świecić. Może dać go innym – mówił podczas konferencji Krzysztof Dzieńkowski SJ.

Po konferencji w kościele odbyły się zajęcia warsztatowe w budynku Zespołu Szkół Jezuitów, a potem modlitwa uwielbienia w kościele parafialnym. Wraz z młodzieżą uczestniczącą w wieczorze modlitwy był ks. bp Piotr Przyborek, który usiadł w konfesjonale.

Muzyczną oprawę 55 WMM zapewnił zespół Efraim z jezuickiej parafii w Gdańsku Wrzeszczu.

Foto: Facebook