W liturgiczne wspomnienie błogosławionego Jana Beyzyma SJ, o. Grzegorz Bochenek SJ złożył uroczystą profesję zakonną.

Uroczystość miała miejsce w kościele parafialnym pw. św. Szczepana w Warszawie.

W słowie wstępnym na początku liturgii, ojciec Prowincjał Tomasz Kot SJ powiedział, że są takie chwile w życiu rodziny, gdy wspólnie się radujemy i radujemy. Taką chwilą dla nas jezuitów i naszych przyjaciół są śluby zakonne naszego współbrata.

Ojciec Grzegorz wstąpił do Towarzystwa 16 lat temu, a od przeszło roku zamieszkuje i posługuje w kurii Prowincji Wielkopolsko-Mazowieckiej Towarzystwa Jezusowego. Jedną z posług powierzonych ojcu Grzegorzowi jest Jezuicki Wolontariat Społeczny. Stąd też obecność na uroczystości grupy migrantów z Afryki, z którymi kontakt ma ojciec Grzegorz, a którzy swoim śpiewem wzbogacili liturgię.

Uroczysta profesja zakonna to ostateczne przyłączenie jezuity do Towarzystwa Jezusowego, po latach jego formacji. To publiczne śluby: ubóstwa, czystości i posłuszeństwa oraz w przypadku profesów ślub szczególnego posłuszeństwa Ojcu Świętemu co do misji. Jak wyjaśnił w homilii ojciec Leszek Mądrzyk SJ, ten czwarty ślub to oddanie się do dyspozycji papieżowi, gdy On wskaże jezuitom jakąś szczególną misję czy miejsce głoszenia Dobrej Nowiny.

Uroczystość zgromadziła współbraci nowego ojca profesa, jego rodzinę i przyjaciół, którzy wspólnie się modlili i dziękowali Bogu za dar jego powołania.

Jarosław Kuffel SJ

Wysłuchaj homilii o. Leszka Mądrzyka SJ