„Panie, jesteś z nami, poślij do nas Ducha”  – pod takim hasłem odbył się 2 grudnia Koncert Uwielbienia w jezuickim Kościele św. Ignacego Loyoli we Wrocławiu. Za oprawę muzyczną i merytoryczną była odpowiedzialna Wrocławska Grupa Uwielbienia. Jest to inicjatywa wrocławskich muzyków, która ma na celu ewangelizację poprzez modlitwę uwielbienia, wyrażaną zarówno słowami jak i muzyką. W swojej twórczości kierują się słowami Psalmu 71: „A ja chcę wielbić na harfie Twoją wierność, mój Boże. Będę Ci grał na cytrze, święty Izraela”.

Licznie zgromadzeni słuchacze mogli usłyszeć między innymi kompozycje inspirowane dokonaniami Poznańskiego Wielbienia, jak np: Przychodzisz Panie, Wywyższamy Cię czy Ciebie całą duszą pragnę.  Absolutnym hitem, który porwał wiernych do wspólnego tańca i modlitwy okazał się utwór Jezus Chrystus moim Panem jest, podczas którego gościnnie wystąpił rapujący ksiądz Jakub Bartczak.

Ważną częścią koncertu była modlitwa prowadzona przez Artura Skowrona, człowieka o prawdziwie walecznym sercu, oddanego w pełni Panu. Podkreślał on, że nie tylko muzyką, ale właśnie modlitwą i świadectwem swojego życia możemy rzeczywiście zbliżyć się do Boga.

Był to koncert inauguracyjny działalność grupy, dlatego lider prosił również zgromadzonych o modlitwę za nową powstałą inicjatywę Diecezji Wrocławskiej oraz dziękował wszystkim tym, którzy zdecydowali się rozpowszechnić ją na swoich łamach.
Osobne podziękowania trafiły na ręce Księży Jezuitów, a w szczególności ks. Pawła Pasierbka – proboszcza miejscowej parafii oraz opiekuna Grupy – ks. Pawła Witona.

„Cieszy nas, że w dzisiejszych, zlaicyzowanych czasach, młodzież nie zapomina o Bogu. Serce rośnie, że znani wrocławscy muzycy nie patrząc na własne korzyści, pragną przez śpiew i modlitwę uwielbiać Pana Boga.” – mówiła po koncercie jedna z uczestniczek.

„To ważna i potrzebna inicjatywa, która ma szansę otworzyć ludziom nową drogę modlitwy” – wtórował jej inny uczestnik Uwielbienia.
Wrocławscy muzycy cieszą się z pierwszego sukcesu i deklarują kolejne koncerty w nadchodzącym 2013 roku. Szczegóły dotyczące działalności jak i samej grupy znaleźć można na stronie – http://www.facebook.com/WroclawskaSzkolaUwielbienia.

Pana Boga wielbili następujący muzycy:

Skrzypce I : Maria Nahajowska i Tomasz Urban
Skrzypce II: Michał Nykiel i Weronika Sofińska
Altówka: Alicja Ciszek i Karolina Fiedler

Wiolonczela: Adam Garnecki i Filip Turkowski
Kontrabas: Piotr Sypień
Pianino: Andrzej Waśniewski
Gitara akustyczna: Adam Kruciński
Gitara basowa: Piotr Nosal
Perkusja: Przemek Michalak
Trąbka: Michał Cycon
Klarnet: Maciej Broda
Flet: Urszula Walczak
Saksofon: Łukasz Kotecki
Wokal: Joanna Hanzel i Natalia Warchoł
Chór Wielbienia
ZESPÓŁ pod dyrekcją Marka Kudry

Gościnnie wystąpił ks. Jakub Bartczak
Koncert poprowadził Artur Skowron

 

Paweł Witon SJ