fot. Wojciech Sowa

fot. Wojciech Sowa

„Śpiewaj Panu pieśń nową, błogosław Go i wywyższaj.” – tymi słowami w czwartek, rozpoczął się koncert uwielbienia w wykonaniu Sądeckiego Chóru Gospel z zespołem muzyków.

W kościele pw. św. Kazimierza w Nowym Sącz, blisko
30-sto osobowy chór, pod batutą Pani Sylwii Tomaszewskiej, wyśpiewał chwałę Bogu, głosząc, że On jest naszym Panem i Królem.

“Sądecki Chór Gospel, jak zawsze rozruszał nasze serca tak, że chciały tańczyc i śpiewać. Koncert rozpoczał się na siedząco, a zakończył niemal w powietrzu! Kontakt Pani dyrygent z publicznością oraz energia chórzystów przelały się na wszystkich uczestników.” – mówi Ania Gromala, uczestniczka i inicjatorka koncertu.

Występ poprowadził opiekun duchowy chóru, jezuita o. Jacek Hubicki SJ, który wprawił uczestników koncertu w atmosferę skupienia i rozmodlenia. „Oprócz radości i energii, z czego słynie muzyka gospel, był również czas na refleksje i modlitwe przy spokojnych i pięknych dźwiękach.” – dodaje Ania. Koncert trwał 2 godziny, a bisom nie było końca.

SĄDECKI CHÓR GOSPEL – katolicki chór gospel, który łączy zamiłowanie do śpiewu i pragnienie, by wielbić Pana Boga. Chór rozpoczął swoją działalność w Nowym Sączu, we wrześniu 2010 roku, po „II Sądeckich Warsztatach Gospel”. Swe korzenie czerpie z jezuickiej Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Sączu oraz tamtejszego Duszpasterstwa Akademickigo „Strych”, współtworzonego przez obecnych członków chóru. SCG tworzy ponadto sporo osób
z Duszpasterstwa Młodzieżowego „Magis”. Wszyscy oni, pragną podążać za swoimi pragnieniami i talentami, śpiewając na wyższą chwałę naszego Pana. Gościnnie występuje z nimi także Arkadio, chrześcijański raper z Nowego Sącza, który na ścieżkę pragnień wkroczył, niejako „przez bramy”, sądeckiego Kościoła Kolejowego.

Chór wystąpił w ramach Nowosądeckiego Tygodnia Biblijnego, podczas nabożeństwa dla Ruchu Czystych Serc. Organizatorem koncertu byli: ks. Janusz Faltyn z parafii św. Kazimierza i Ania Gromala, chórzystka SCG.

W ostatnim czasie coraz więcej młodych osób pragnie uwielbiać Boga właśnie poprzez śpiew. Sytuacja ta niezmiernie cieszy – tak ucho, jak i przede wszystkim – ducha.

Strona SCG na Facebook-u: [TUTAJ]

Kontakt:
[email protected]

Anna Kosakowska/ RED.