fot. Hubert Śmietanka / Wikipedia Commons / (CC BY-SA 2.5)

fot. Hubert Śmietanka / Wikipedia Commons / (CC BY-SA 2.5)

Ufał Jezusowi powierzając każdy kolejny dzień swojego życia, który był wypełniony głoszeniem Słowa. Nie złamały go nawet najokrutniejsze katusze. Całe jego zakonne i kapłańskie życie było przygotowaniem na tę ostatnią zwycięską walkę! Dziś, 16 maja, obchodzimy w Kościele wspomnienie Św. Andrzeja Boboli – jezuity, męczennika i Patrona Polski.

W tym dniu przypominamy sobie o cechach takich jak: odwaga, honor, męstwo czy nadzieja. Cechach nieodzownych dla żołnierzy Pana. W czwartek odbędą się uroczystości ku czci patrona Polski i Archidiecezji Warszawskiej. Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz będzie przewodniczył nabożeństwu w Sanktuarium Narodowym św. Andrzeja Boboli w Warszawie.

Natomiast w niedzielę, 2 czerwca podczas VI Dnia Dziękczynienia, a także w Roku Wiary, relikwie św. Andrzeja Boboli – męczennika za wiarę – zostaną przeniesione w uroczystej procesji z pl. Piłsudskiego do Świątyni Opatrzności Bożej, by dziękować Bogu za dar wiary.

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym życiorysem świętego, dostępnym [TUTAJ] oraz do wspólnej modlitwy, za Jego wstawiennictwem:

Święty Andrzeju, mężny żołnierzu Pana,
któryś niestrudzenie walczył pod Sztandarem Krzyża,
uproś nam łaskę wiernego pod nim trwania,
razem z Maryją, Matką Kościoła.

Wypraszaj także nam łaskę żywej wiary
w moc Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego Pana,
byśmy naśladowali Twoją gorliwość
i z większym niż dotąd zapałem głosili Ewangelię.

Pragniemy jak Ty, święty męczenniku,
być wiarygodnymi świadkami Jezusa
na początku XXI wieku.

Amen.

RED.