XIV Jezuickie Dni Młodzieży/ fot. jdm.jezuici.pl

Nieco ponad miesiąc pozostał do rozpoczęcia XIV już edycji, Jezuickich Dni Młodzieży w Świętej Lipce. Hasło tegorocznych JDM brzmi: „Życie jak muzyka”.

JDM to odbywający się co roku festiwal wiary i twórczości, na którym spotyka się kilkuset studentów i maturzystów z całej Polski. 8 dni nad mazurskim jeziorem w Świętej Lipce, przy jednym z najpiękniejszych sanktuariów Polski i klasztorze o. Jezuitów.

Modlitwa i piękna liturgia, bogata oferta zajęć warsztatowych, które każdy wybiera wedle własnego upodobania (do wyboru m.in. warsztaty psychologiczne, muzyczne, biblijne, plastyczne, sztuki walki, łucznictwo, taniec, medytacyjne, fire show, fotograficzne, filmowe itd.), koncerty (w tym roku m.in. Maleo, Duan, Propaganda Dei, Arkadio, Against All Odds) i spektakle, prelekcje na „gorące” tematy związane z wiarą i życiem, spotkania z ciekawymi ludźmi, okazja do dyskusji i refleksji. Oprócz tego wycieczki po regionie Warmii i Mazur.

Jezuickie Dni Młodzieży to także festiwal „Twórczości Wszelakiej”, w której każdy uczestnik JDM może zostać gwiazdą sezonu, zdobyć nagrody główne, nagrody pocieszenia i serca publiczności.

Długie, często trwające do późnych godzin wieczornych, rozmowy w gronie otwartych i pragnących podzielić się swoją radością z innymi, ludzi. JDM tworzą – przede wszystkim, ludzie. Sprawdź sam!

Termin: 13 – 21 lipca 2013 r.
Miejsce: Sanktuarium Maryjne w św. Lipce, Św. Lipka 29, 11-440 Reszel
Strona www:
jdm.jezuici.pl
Facebook: [TUTAJ]
Propozycje warsztatów na rok 2013: [TUTAJ]
Kontakt z organizatorami: Dyrektor JDM o. Rafał Huzarski SJ – [email protected]
Plakat JDM 2013: [POBIERZ]

RED.