Warsztaty Biblijne

Akademia Biblijna

W połowie czerwca tego roku zakończył się, czwarty już, rok ekumenicznego programu Akademii Biblijnej realizowanego na Pomorzu przez Centrum Kształcenia Liderów i Wychowawców im. Pedro Arrupe.

W Trójmieście uczestniczyło w programie ponad sto osób, a spotkania odbywały się również w Warszawie, Elblągu i Nidzicy. Oprócz wykładów prowadzonych przez specjalistów różnych dziedzin (teologia biblijna, archeologia, egiptologia), uczestnicy uczyli się żydowskich tańców, brali udział w warsztatach bibliodramy, ćwiczyli lectio divina i metody interpretacji tekstu.

Podczas spotkania kończącego rok akademicki, które odbyło się 15 czerwca 2013, wiele osób podzieliło się świadectwem z osobistego życia wskazując na moc Bożego Słowa, które skutecznie pomaga im w głębszej relacji z Bogiem i drugim człowiekiem.

Od października ruszy kolejna edycja Akademii, która doczekała się również swojej strony internetowej [TUTAJ], na której zapraszamy zarówno do lektury komentarzy biblijnych oraz do posłuchania konferencji w plikach audio i video.

o. Wojciech Żmudziński SJ/
RED.