Zmiana dyrektora generalnego Wydawnictwa WAM, 01.08.2013 r. w Krakowie (fot. Mariusz Han SJ)

Ojciec Dariusz Piórkowski SJ oficjalnie objął dziś funkcję dyrektora najstarszego katolickiego wydawnictwa w Polsce. Zastąpił na tym miejscu o. Józefa Polaka SJ.

O. Dariusz Piórkowski SJ jest jezuitą, duszpasterzem i publicystą. Ukończył filozofię w Krakowie i w Bostonie oraz teologię w Warszawie. Pracował między innymi wśród uchodźców w Berlinie, jako duszpasterz akademicki w Opolu oraz jako redaktor naczelny w Wydawnictwie WAM. Publikował w Tygodniku Powszechnym, Miesięczniku „Znak” i na stronie Mateusz.pl. Jest znanym i cenionym publicystą portalu DEON.pl.

O. Józef Polak, który kierował Wydawnictwem WAM przez ostatnie trzy lata, został mianowany proboszczem w parafii Ducha Świętego w Nowym Sączu.

Wydawnictwo WAM jest najstarszym i największym wydawnictwem katolickim w Polsce; zostało założone w 1872 roku przez ks. Stanisława Stojałowskiego SJ. Publikuje podręczniki i materiały pomocnicze do nauki religii, książki naukowe, poradniki, beletrystykę, literaturę dziecięcą oraz kulinaria. Posiada własną drukarnię oraz sieć księgarń. W strukturze wydawnictwa znajduje się także Studio Inigo, realizujące m.in. projekty multimedialne, portal DEON.pl, miesięcznik „Posłaniec Serca Jezusowego” oraz kwartalnik „Życie Duchowe”.

RED.