fot. phill.d/ Foter.com/ (CC BY-NC-ND)

fot. phill.d/ Foter.com/ (CC BY-NC-ND)

Toruńskie Duszpasterstwo Akademickie „Studnia”, od najbliższej soboty – 16 listopada, rozpoczyna nowy cykl spotkań miłośników kina – DKF Studnia.

Swoją działalność rozpocznie on od pokazu cyklu filmów Krzysztofa Kieślowskiego – „Dekalogu”, będącego prezentacją dziesięciu opowieści o trudnych wyborach, jakich na co dzień dokonują ludzie.

Reżyser „Dekalogu” umiejętnie pokazuje duchowo-psychiczną kondycję człowieka i dlatego łatwo dociera do każdego, komu nieobca jest refleksja nad sobą samym oraz nad otaczającą go rzeczywistością.

Głównym tematem pierwszych spotkań w DKF Studnia będzie twórczość Krzysztofa Kieślowskiego, lecz na początek obejrzymy dramat Paula Haggisa „Miasto gniewu”. – zachęcają organizatorzy.

Film ten będzie w pewnym sensie wprowadzeniem do tego, co Kieślowski przedstawia w swojej twórczości w sposób bardziej misterny – spotkanie człowieka z człowiekiem, spotkanie człowieka ze swoją słabością oraz brak jasnej odpowiedzi w wielu dylematach moralnych, z którymi zmaga się każdego dnia. – dodają.

Na pierwsze spotkanie zapraszamy w sobotę 16 listopada o godzinie 19.00 w sali kongresowej domku DA (ul. ul. Piekary 24). Koordynatorem projektu jest o. Marek Kruszyński SJ.

DKF

Szczegóły oraz informacje o kolejnych spotkania [TUTAJ].

RED.