(fot. Ed Yourdon/ Foter.com/ CC BY-NC-SA)

(fot. Ed Yourdon/ Foter.com/ CC BY-NC-SA)

Jezuickie Duszpasterstwo Akademickie KUL z Lublina, zaprasza od 20.01.2014 r., na II serię Kursu Przedmałżeńskiego.

Celem kursów narzeczeńskich prowadzonych przez Duszpasterstwo Akademickie KUL jest pomoc w przygotowaniu się do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych, którzy chcą dobrze przemyśleć swój wspólny projekt życia i gotowi są poświęcić na to trochę więcej czasu niż jest to najczęściej praktykowane.

Od 1975 r. kursy, pod opieką duszpasterzy akademickich, prowadzone są przez osoby świeckie, które są dobrze przygotowane do prowadzenia tego typu zajęć i od strony teoretycznej i metodycznej, a także opierają się na własnym doświadczeniu gdyż żyją w małżeństwach i rodzinach.

Kursy prowadzone są przy użyciu metod aktywizujących, na podstawie programu autorskiego prof. Marii Braun-Gałkowskiej. Na cotygodniowych spotkaniach w małych grupach (7 par) narzeczeni:

– omawiają ważne w małżeństwie problemy: sakramentalność małżeństwa, miłość, wierność, współżycie seksualne, kontakt z rodzicami i teściami, otwarcie na nowe życie i wychowanie dzieci,

– uczą się jak rozmawiać ze sobą, jak rozwiązywać konflikty. Zwracają uwagę na prawidłowy sposób komunikowania się, na znaczenie słuchania, umiejętność otwartego formułowania swoich wypowiedzi,

– starają się zrozumieć jakie wzory wynoszą ze swoich rodzin pochodzenia i stwierdzić, które z tych wzorów chcą przenieść do swego związku,

– dzielą się swoimi doświadczeniami i poglądami, mają więc okazję lepiej poznać się wzajemnie, zobaczyć siebie na tle innych par, usłyszeć co mówi o nich przyszły współmałżonek, stworzyć wspólnie plan swojej drogi życiowej.

Zajęcia rozpoczynają się Mszą św. z homilią skierowaną do narzeczonych przez Duszpasterza Akademickiego, a kończą godzinami refleksji (konferencja, rachunek sumienia, okazja do spowiedzi, Msza św. z homilią). Spotkania odbywają się przez 2 godziny raz w tygodniu (łącznie około 10 tygodni). Zajęcia aktywizujące uzupełnione są wykładami na temat etyki małżeńskiej i metod rozpoznawania płodności.

Spotkania cieszą się od lat wielkim powodzeniem. Z informacji zwrotnych od uczestników widzimy, że są bardzo wysoko oceniane, a od małżonków, którzy odbyli u nas kurs przedmałżeński wiemy, że spotkania dobrze przygotowują do wspólnej drogi w małżeństwie.

Zapisy: 6-17 stycznia – sala „C” od poniedziałku do piątku, godz. 17:00-19:00

Rozpoczęcie: 20 stycznia 2014, godz. 20:00, Msza św. – Kościół Akademicki KUL

Zakończenie: 22 marca 2014, godz. 10:00, Dzień skupienia – Kościół Akademicki KUL

Strona WWW: [TUTAJ]

Zajęcia odbywają się w sali “C” pod konwiktem, a wykłady w wyznaczonych salach KUL.

RED.