Nowicjusze PME na sesji „Akceptacja i poznanie siebie” w Gdyni. (fot. nowicjat.deon.pl)

Nowicjusze PME na sesji „Akceptacja i poznanie siebie” w Gdyni. (fot. nowicjat.deon.pl)

Nowicjusze z Prowincji Polski Południowej w dniach 27.11-1.12. brali udział w sesji „Poznanie i akceptacja siebie” organizowanej przez Ignacjańskie Centrum Formacji Duchowej (ICFD) w Gdyni. Oto ich relacja z tego – jak się okazje – uzdrawiającego, pobytu.

„Ta sesja daje lepsze efekty niż półroczna terapia” – mówi Marzena Niewczas, psycholog, psychoterapeuta. Na pierwszym spotkaniu zostaliśmy poproszeni o zapisanie celu, jaki chcielibyśmy osiągnąć na tej sesji.

„Poznanie i akceptacja siebie” cieszy się dużym zainteresowaniem. Ta sesja jest prowadzona od kilkunastu lat, nieustannie ulepszana, by jeśli trzeba, wywrócić do góry nogami życie uczestników i nauczyć nowego patrzenia na życie. Tak wiele dobra może się wydarzyć w ciągu zaledwie 4 dni.

Ta sesja jest w stanie zmienić postrzeganie, a co za tym idzie czucie, myślenie i działanie. Porządkuje, oczyszcza, uczy jak być w pełni sobą, pomaga sobie i innym przeżywać życie.

„Psychologia to konkretne narzędzie mające wielką siłę!” O tym przekonaliśmy się na własnej skórze. Wielu psychoterapeutów odrzuca sferę duchową. Jednak prowadzący sesję mają inne doświadczenia – wykorzystując wymiar duchowy ich pacjenci osiągają efekty nieporównywalnie szybciej!

Z czego składała się taka sesja? Z konferencji, refleksji nad treściami i odpowiedzi na pytania, spotkań w grupach, modlitwy, indywidualnych rozmów. Teoria, praktyka, a więc konkretna praca, warsztat nad sobą z profesjonalnym prowadzeniem i wsparciem.

Mam wrażenie, że Internet nie pomieściłby wszystkich owoców tej sesji, gdyby chcieć je opisać. Każdemu gorąco polecam!

Aktualny program sesji prowadzonych w ICFD dostępny jest [TUTAJ]. Na stronie JEZUICI.pl sukcesywnie umieszczamy także zapowiedzi kolejnych sesji i szkoleń. Zapraszamy do częstych odwiedzin.

Arczi (nowicjat.deon.pl)/ RED.