(fot. skb.vel.pl)

(fot. skb.vel.pl)

Rozpoczęły się zapisy na ostatnią w tym roku kalendarzowym, Szkołę Kontaktu z Bogiem. W dniach 27-31.12 rekolekcje w milczeniu będzie można odbyć w Gliwicach i Gdyni.

Szkoła Kontaktu z Bogiem to trzy i pół dnia intensywnej nauki modlitwy oparte na duchowości św. Ignacego. Przeznaczona jest dla młodzieży w wieku od 16 do 23 lat, która pragnie, aby jej wiara nie była tylko tradycją.

Opuszcza się wówczas miejsce zamieszkania, aby w klimacie milczenia i przebywania z Bogiem pogłębić swoje życie duchowe. Uczestnicy Szkoły uczą się przede wszystkim medytacji, która jezuici praktykują już od prawie pięciuset lat. Oprócz tego młodzi nabierają świeżego spojrzenia na Pismo święte i sens swojego życia.

Często ludzie pytają, jak mniej więcej wygląda plan dnia na Szkole Kontaktu z Bogiem. Otóż codziennie robione są cztery medytacje. Każda z nich jest poprzedzona krótkim wprowadzeniem. Codziennie jest msza św., indywidualny spacer, trzy posiłki, czas na lekturę Pisma świętego oraz piętnastominutowa rozmowa z osobą zakonną, która towarzyszy w nauce modlitwy.

Osoba, która przyjeżdża na szkołę powinna zabrać, oprócz osobistych rzeczy: Pismo Św. (Starego i Nowego Testamentu), zeszyt, coś do pisania, budzik (nie pozwalamy używać komórek jako budzików)

Każdy z terminów zaczyna się pierwszego dnia kolacją i kończy ostatniego obiadem. Szkołę Kontaktu z Bogiem prowadzą młodzi jezuici.

Myślałeś o tym, jak dobrze zakończyć rok i podejść na serio do nowego? To może być idealny czas dla Ciebie.

Zapisy [TUTAJ]
Strona SKB na Facebook’u [TUTAJ]
Strona internetowa SKB [TUTAJ]

1504095_625524807504302_1484442836_n

RED.