(fot. Archiwum Akademii Biblijnej)

(fot. Archiwum Akademii Biblijnej)

Od zeszłego roku wzrasta zainteresowanie programem katechezy biblijnej prowadzonej przez Centrum Arrupe. Spotkania pod wspólna nazwą „Akademia Biblijna” odbywają się regularnie zarówno w Trójmieście jak i w Warszawie-Falenicy. Planowane są także spotkania w Kaliszu i Krakowie.

Program ma od roku swoją stronę internetową www.akademiabiblijna.pl i ponad dwustu stałych uczestników spotkań. Najbardziej zagorzali miłośnicy Biblii zgłaszają się także na organizowane co kwartał biblijne spotkania warsztatowe. Kolejne z nich poświęcone będzie wyjątkowo nie tekstowi Pisma lecz tańcom izraelskim.

Uczestnicy warsztatów dowiedzą się czym jest taniec modlitewny, poznają historię tańca zakorzenionego w kulturze Izraela oraz sami będą potrafili uczyć innych modlitwy poprzez taniec. Prowadząca warsztaty, instruktorka tańca izraelskiego Alicja Stark, zaprezentuje tańce religijne oparte na przekazie biblijnym oraz tańce ludowe. Warsztaty adresowane są do każdego, kto pragnie uwielbiać tańcem Pana Boga. Pani Alicja Stark opowiadając o swojej pasji powołuje się na słowa św. Augustyna z Hippony: „O człowieku, ucz się tańczyć – a jeśli nie, to aniołowie w niebie nie będą wiedzieli, co z tobą począć”.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Gdyni dnia 1 marca 2014 roku na godz. 9:00. Zajęcia będą odbywały się w auli Gimnazjum i Liceum Jezuitów przy ul. Tatrzańskiej 35. Więcej na temat warsztatów oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie Akademii Biblijnej [TUTAJ].

Biuro Centrum Arrupe/ RED.