15 rocznica śmierci "drugiego Popiełuszki" (fot. dworzak.jezuici.pl)

15 rocznica śmierci „Wrocławskiego Popiełuszki” (fot. dworzak.jezuici.pl)

14 lutego minęło 15 lat od śmierci jednego z najbardziej lubianych we wrocławskiej parafii św. Klemensa Dworzaka duszpasterzy, wieloletniego proboszcza i bohatera – o. Adama Wiktora SJ.

Na początek wspomnieniowych obchodów (w środę) Duszpasterstwo Ludzi Pracy przygotowało dla parafian prezentację multimedialną obrazującą dobry ślad, jaki zostawił o. Adam we wspomnieniach tych, którym dane było go spotkać.

Dalszym ciągiem obchodów była Msza św. w piątek o godz. 18:00 oraz, jako podsumowanie – uroczysta Eucharystia w niedzielę, 16 lutego o godz. 12:00.

Za co parafianie tak kochali Ojca Adama Wiktora SJ?

Pewnie właśnie za to, że był dla nich jak ojciec – zawsze mający dla nich czas, zawsze uśmiechnięty i zawsze gotów do pomocy – i to zarówno adwokatowi, który miał kłopoty z dostaniem się na aplikację, jak i mijanemu pijaczkowi, leżącemu na trawniku po opróżnieniu butelki szczęścia. A przy tym był naturalny i skromny. Jak zresztą i członkowie jego rodziny, którzy przejechali ponad 400 kilometrów z podrzeszowskiej Kolbuszowej, by przez paręnaście godzin, razem z nami wspominać… dobrego człowieka.

Audycja w Radiu Rodzina, podczas której parafianie wspominali śp. o Adama Wiktora SJ. (fot. dworzak.jezuici.pl)

Audycja w Radiu Rodzina, podczas której parafianie wspominali śp. o Adama Wiktora SJ. (fot. dworzak.jezuici.pl)

Audycja:

RED.