(fot. facebook.com/modlitwawdrodze)

(fot. facebook.com/modlitwawdrodze)

Redakcja Modlitwy w drodze proponuje na Wielki Post niecodzienną formę rekolekcji: codzienne słuchanie krótkich medytacji Słowa Bożego w formie mp3. Specjalne rozważania na Wielki Post dla projektu modlitwawdrodze.pl napisali w tym roku zakonnicy i zakonnice z różnych zgromadzeń.

W środę popielcową w Kościele katolickim rozpoczął się 40-dniowy czas Wielkiego Postu, czas pokuty i nawrócenia. Jest to szczególny czas, w którym wszyscy mamy okazję na nowo spojrzeć na swoje życie i coś w nim zmienić. Zwieńczeniem tego czasu będzie przeżywanie Męki i Śmierci, a zaraz potem Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Wielu z nas uczestniczy podczas Wielkiego Postu w różnego rodzaju rekolekcjach. Choć dla niektórych może to dziwnie zabrzmieć, jedną z form codziennych rekolekcji wielkopostnych może być słuchanie Modlitwy w drodze. Dlaczego warto?

Kościół posiada wielkie bogactwo różnych charyzmatów zakonnych i tym razem postanowiliśmy je również wykorzystać w Modlitwie w drodze. W tegorocznych rozważaniach wielkopostnych będzie można usłyszeć rozważania przygotowane nie tylko przez jezuitów, ale także innych osób konsekrowanych. Swoim przeżywaniem Słowa Bożego na Wielki Post podzielili się z nami:

Mariusz Wójtowicz OCD – Karmelita Bosy

Aleksandra Huf SSpS – Siostra ze Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego

Zbigniew Szulczyk SJ – Jezuita

Michał Murzyn OP – Dominikanin

Małgorzata Oczkowicz SDS – Salwatorianka

Wojciech Werhun SJ – Jezuita

Piotr Krawczyk OFMCap – Kapucyn

Grzegorz Ginter SJ – Jezuita

Dróg do Pana Boga jest wiele i każda droga, którą Pan Bóg nas prowadzi jest dobra. Przedstawiciele różnych zakonów są dla nas świadectwem tego, że Pan Bóg ma dla każdego przygotowane coś specjalnego. Wielość charyzmatów nie zmienia jednak tego, że wszystkie mają swoje źródło w tym samym Bogu i jednej Ewangelii.

Warto wykorzystać proponowane wielkopostne rozważania Modlitwy w drodze jako swego rodzaju kolejne rekolekcje na ten szczególny czas.

Medytacje można słuchać i pobierać [TUTAJ]

Sch. Łukasz Grzybowski SJ/ RED.