Ostatnie śluby o. Wawrzyńca Grotka i o. Zdzisława Gardockiego (fot. JEZUICI.pl)

Ostatnie śluby o. Wawrzyńca Grotka i o. Zdzisława Gardockiego (fot. JEZUICI.pl)

Nasi dwaj współbracia, o. Wawrzyniec Grotek i o. Zdzisław Gardocki, 19 marca bieżącego roku podczas uroczystej Mszy Świętej sprawowanej w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Szczepana, pierwszego męczennika, w Warszawie zostali poprzez swoje śluby zakonne włączeni do „wspólnoty Przyjaciół w Panu”, Towarzystwa Jezusowego.

Podczas Eucharystii, której przewodniczył o. Prowincjał Tomasz Kot, dwaj nasi współbracia uroczyście potwierdzili pragnienie służenia Bogu i Kościołowi w Towarzystwie Jezusowym. Obydwaj na co dzień pełnią posługę kapelańską. Ojciec Zdzisław jest kapelanem w Szpitalu MSW, natomiast ojciec Wawrzyniec kapelanuje w Areszcie Śledczym przy ul. Rakowieckiej. Pomagają oni również w posłudze parafialnej, parafii św. Szczepana.

We wprowadzeniu do Eucharystii o. Prowincjał przypomniał drogę formacji ojców składających śluby, a podczas homilii o. Kazimierz Wójt przybliżał zebranym doświadczenie piękna naszego powołania. Kaznodzieja wskazywał na szarość i codzienność posługi, pośród której jaśnieją te momenty bezgranicznego oddania się Bogu właśnie poprzez śluby: posłuszeństwa, ubóstwa i czystości.

Po uroczystościach w świątyni licznie zgromadzeni jezuici, jak i zaproszeni goście, udali się na braterski i radosny poczęstunek do sali w domu parafialnym.

Dziękujmy Panu Bogu za dar powołania naszych współbraci i wspierajmy ich swoją pamięcią, modlitwą i pomocą.

O. Jarosław Kuffel SJ/ RED.