(fot. wzch-trojmiasto.pl/)

(fot. Agnieszka Skowrońska)

„Jak cenna jest dla mnie Twoja łaska, Panie…” – tak śpiewaliśmy w trakcie uroczystej Mszy Świętej, którą dnia 9 marca w kaplicy kolegium księży jezuitów w Gdyni, gdzie rozpoczęliśmy drogę tegorocznych Rekolekcji Internetowo-Radiowych.

Eucharystię koncelebrowali: o. Robert Bujak SJ, o. Grzegorz Jankowski SJ oraz o. Dariusz Michalski SJ.

Na Eucharystii zgromadzili się uczestnicy rekolekcji wraz ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi. Wchodzących do kaplicy witała kopia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, odwiedzająca męskie wspólnoty zakonne w naszym kraju.

W tych akurat godzinach nawiedziła gdyńskie jezuickie kolegium – i dzięki temu mogliśmy w czas rekolekcji wkroczyć pod czułym spojrzeniem Niebieskiej Matki – Mistrzyni życia duchowego.

Po Eucharystii przeżyliśmy spotkanie ze Słowem Bożym (w medytacji prowadzonej). Rozważany był fragment z Ewangelii wg św. Jana – o świadectwie pierwszych uczniów idących za Jezusem (J 1,35-39).

Po medytacji wszyscy uczestnicy rekolekcji przeszli do auli Domu Rekolekcyjnego, gdzie odbyło się spotkanie organizacyjne. Wiele osób skorzystało z ostatniej możliwości zapisu na nasze Rekolekcje Internetowo-Radiowe.Przed nami niezwykły czas: uczenia się, że bliskości Pana Boga można doświadczać codziennie. On jest wierny – to z naszej strony potrzeba wciąż na nowo ćwiczyć się w wierności, w umiejętności słuchania Bożego głosu w głębi naszych serc.Rekolekcje to dni pełne łask, ale i zmagań. Módlmy się za siebie nawzajem, by nie zabrakło nam sił, wytrwałości i cierpliwości (także do samych siebie). Niech cztery najbliższe tygodnie wydadzą piękne owoce – ad maiorem Dei gloriam (na większą chwałę Bożą)!

Agnieszka Skowrońska (wzch-trojmiasto.pl)/ RED.