fot. Changó/ Foter.com/ (CC BY-NC-ND)

fot. Changó/ Foter.com/ (CC BY-NC-ND)

Duszpasterstwo Akademickie „Studnia” zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Ku pełni człowieczeństwa”, które odbędzie się 24.04. o godz. 20:00 w Domku DA przy ul. Piekary 24 i będzie zatytułowane: „Moralność czyli co?”.

Spotkania te są próbą spojrzenia na różne wymiary naszego życia, przeżywania swojego człowieczeństwa i rozmaitych doświadczeń z tym związanych.

– Próbujemy zobaczyć złożoność człowieka, jego wewnętrzną dynamikę. Zmierzyć się między innymi z takimi kwestiami jak: potrzeby, wartości, uczucia, seksualność, pochylimy się także nad sprawą moralności, budowania relacji, poznawania swojej osobowości. – zachęcają organizatorzy.

Każde spotkanie z tego cyklu trwa ok. 1,5 godziny i  składa się z trzech części. Najpierw odbywa się konferencja dotycząca danego tematu, później czas na pytania i dyskusję, a na zakończenie jest także propozycja jakiegoś praktycznego ćwiczenia. Wszystko po to, aby być bardziej świadomym samego siebie i tym samym coraz bardziej wolnym. Dzięki temu możemy się rozwijać harmonijnie na różnych płaszczyznach człowieczeństwa i prawdziwie odczuwać smak własnego życia.

Spotkania prowadzi o. Zbigniew Leczkowski SJ – jezuita i psycholog, który w tym roku akademickim dołączył do wspólnoty jezuitów w Toruniu. Wcześniej był duszpasterzem akademickim w Lublinie i Szczecinie oraz pracował w Ignacjańskim Centrum Formacji Duchowej w Gdyni.

RED.