(fot. Foter.com/ CC BY 2.0)

(fot. Foter.com/ CC BY 2.0)

Jezuicka Fundacja Pomocy Psychologicznej i Duchowej INIGO, w dniach 06-08.06., zaprasza na warsztaty poświęcone komunikacji w małżeństwie. W skrócie: „Jak słuchać aby zrozumieć? Jak mówić aby być zrozumianym?”.

Celem warsztatu jest dostarczenie narzędzi do lepszego rozumienia siebie i lepszego rozumienia współmałżonka. Adresaci to osoby, które są w związkach małżeńskich, które są gotowe indywidualnie popracować nad sobą, aby wzmocnić więzi partnerskie.

Program warsztatu (warsztat będzie próbą odpowiedzi na pytania):

  • Jak rozpoznawać i wyrażać swoje emocje i potrzeby?
  • Jak rozpoznawać emocje i potrzeby żony/męża?
  • Jak komunikować trudne sprawy w sposób bezpieczny?
  • Jak słuchać, aby usłyszeć współmałżonka?
  • Jak rozumieć „trudne emocje” męża/żony?

Metody pracy:

Warsztat będzie prowadzony metodami interaktywnymi, części wykładowe będą przeplatane ćwiczeniami indywidualnymi, ćwiczeniami w parach i scenkami w większych grupach. Warsztat odbędzie się przy grupie liczącej nie mniej niż 10 osób. Zamknięcie listy uczestników na tydzień przed planowanym rozpoczęciem warsztatu (30 maja br.).

Koszt uczestnictwa w warsztacie wraz z wyżywieniem i zakwaterowaniem w pokoju 2. osobowym z łazienką wynosi 240 PLN, w pokoju 1. osobowym – 270 PLN. Koszt uczestnictwa bez noclegów wynosi 190 PLN (w tym: obiady i kolacja w sobotę).

Prowadzenie: Joanna FIGURA oraz Norbert Kacprzak SJ
Termin: 6 – 8 czerwca 2014

ZAPISY: [TUTAJ].

RED.