(fot. Michał Kłosiński SJ)

(fot. Michał Kłosiński SJ)

W liturgiczne wspomnienie św. Józefa Pignatellego, jezuity i odnowiciela Towarzystwa Jezusowego po kasacie, swoją uroczystą profesję zakonną złożył o. Paweł Chodak.

Uroczystość odbyła się w sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie z którym o. Paweł związany był przez wiele lat, wpierw jako katecheta potem jako duszpasterz akademicki. Ostatnie śluby o. Paweł złożył na ręce prowincjała o. Tomasza Kota.

W homilii wygłoszonej przez o. Piotra Twardeckiego znalazły się miedzy innymi życzenia, nawiązujące do słów ewangelii, by czcigodny współbrat stał się „ Bożym sępem” rozmywającym martwe duchowo ciała, budząc w nich tęsknotę za Bogiem. Sam zaś o. Paweł w skierowanym do zebranych gości słowie, wspomniał na początki swojego powołania zakonnego, gdy jako młody absolwent studiów prawniczych w Warszawie usłyszał niezrozumiałe wówczas dla niego wezwanie od Boga, by podążać za Nim w Towarzystwie Jezusowym.

Jak podkreślił o. Chodak, jego droga zakonna jest przykładem ogromnego poczucia humoru naszego Ojca w Niebie. Nawiązując do tej myśli o. Prowincjał wskazał również na duże nadzieje jakie Towarzystwo wiąże z nowym profesem ufając, że jego życie będzie inspiracją dla wielu. Uroczystość zgromadziła rodzinę o. Pawła, jego przyjaciół, delegacje z rodzinnej parafii w Garwolinie oraz obecnej placówki w Szczecinie jak również liczne grono współbraci jezuitów.

Życzymy o. Pawłowi wszelkiego Bożego błogosławieństwa oraz wstawiennictwa św. Józefa Pignatellego.

Jarosław Mikuczewski SJ/ RED.