torun-gora-740x292

(fot. „W Akcji”)

Jesteśmy grupą wolontariuszy działających w ramach Jezuickiego Centrum Społecznego. We wrześniu 2015 roku pojedziemy do Kasisi – stacji misyjnej w Zambii, gdzie pracują Jezuici oraz Siostry Służebniczki.

Naszym zadaniem jest wsparcie jednego z nowych projektów – budowy farmy, która w przyszłości ma zapewnić utrzymanie dzieł jezuitów w Zambii oraz dać zatrudnienie i pożywienie miejscowej ludności. Pracy nie brakuje, trzeba zbudować budynki gospodarcze, ogrodzić teren, zasadzić warzywa, kupić wiele rzeczy: od traktorów, poprzez krowy, po kury i narzędzia.

Nasza misja

Nasze zadania obejmują cztery zakresy: fizyczną pracę na farmie, stworzenie materiałów promocyjnych (film, zdjęcia) dotyczących działalności Jezuitów w tym regionie, zebranie środków na rozwój farmy, a także pomoc siostrom zakonnym w domu dziecka.

Łącząc nasze umiejętności i pasje oraz ofiarowując swój czas, postaramy się sprostać wymaganiom projektu. Już w grudniu 2014 roku zaczęliśmy przygotowania do naszej misji. Mamy nadzieję, że nasz zapał i zaangażowanie sprawią, że zostawimy po sobie w Kasisi konkretny ślad.

Zapraszamy do odwiedzenia naszych stron: zambia.wakcji.org oraz www.facebook.com