(fot. Mikołaj Cempla)

(fot. Mikołaj Cempla)

Powstało sześć unikatowych kart płatniczych. Można z nich korzystać wszędzie, bez dostępu do terminali i bankomatów. Nie posiadają limitów, pozwalają płacić najcenniejszą walutą świata. Od dzisiaj, przekazywane z rąk do rąk – na każdym z kontynentów, będą przypominać o potrzebie modlitwy za Franciszka.

Wszystko w ramach akcji #paybypray, którą DEON.pl przygotował w drugą rocznicę wyboru kardynała Jorge Mario Bergoglio na papieża. Kampania ma dwa cele. Pierwszy, to podkreślenie jak cenna jest modlitwa; drugi, to wyrażenie wdzięczności Franciszkowi za jego służbę.

Na kartach znajduję się krótkie wezwanie do modlitwy, które przetłumaczono na kilka języków (obok języka polskiego, jest angielski, włoski, hiszpański i chiński). Ważnym elementem projektu, jest film objaśniający jego idee. Do filmu dodano angielskie napisy.

– Pamiętamy o pragnieniu Franciszka, aby Kościół był „Kościołem ubogich i dla ubogich”. Stąd przewrotny pomysł na sześć kart płatniczych, dzięki którym możemy płacić najdroższą, a jednocześnie najbardziej uniwersalną walutą świata – modlitwą. – mówi Agnieszka Masłowska, redaktor DEON.pl

Przedmiot, który jest synonimem pieniędzy i posiadania, w akcji #paybypray staje się nośnikiem wdzięczności. Redakcja portalu przypomina, że chrześcijaństwo jest religią świadectwa, dlatego każdy, kto dostanie kartę, jest zobligowany napisać o tym na swoim Facebooku, Twitterze lub Instagramie.

– Zależy nam, aby  #paybypray stał się elementem łączącym wszystkich, którzy chcą powiedzieć papieżowi: jesteś dla nas ważny, doceniamy twoją pracę.  – dodaje Mikołaj Cempla, autor klipu promującego akcję.

Klip można zobaczyć tutaj.