(fot. Mocni w Duchu)

(fot. Mocni w Duchu)

Weekend nieszczególnie kojarzy się osobom młodym z nauką. Jednak ponad dwustu gimnazjalistów i licealistów z całej Polski postanowiło spędzić wolny czas od 13 do 15 lutego właśnie w szkole – na Warsztatach Muzycznych dla młodzieży, organizowanych w Łodzi przez zespół Mocni w Duchu.

WIDEO:

Mamy w zespole Mocni w Duchu wspólne doświadczenie powarsztatowe, wyrażające się w przekonaniu, że młodzi są wspaniałym materiałem do pracy. Przez całe trzy dni nieustannie otrzymywaliśmy od nich komunikat pt. „chce mi się!”: pracować, uczyć, spędzać razem czas, odkrywać siebie i innych. I nawet jeśli czegoś nie umiem, nie rozumiem – to chcę przez to przejść. Mocnym akcentem były elementy integracyjne – dzięki nim my sami również mieliśmy wreszcie czas, by trochę lepiej poznać uczestników.

Zespół Mocni w Duchu zaproponował młodzieży pracę w dziesięciu różnorodnych sekcjach warsztatowych (trzy grupy gitary akustycznej, gitara elektryczna i basowa, dwie sekcje perkusyjne, śpiew, taniec, instrumenty smyczkowe). Każda z nich cieszyła się powodzeniem i na każdej zapał uczestników – pomimo postępującego zmęczenia – był ogromny.

Bardzo konkretnym owocem warsztatów w Łodzi jest powstanie grupy młodzieżowej, przygotowującej wydarzenia ewangelizacyjne. Od kwietnia powstaną w Łodzi w kościele Jezuitów wieczory uwielbienia dla młodych pod nazwą „Uwielbieniowa Łódź Ratunkowa”.

Magdalena Myjak,

Mocni w Duchu, www.mocni.jezuici.pl