Z1

(fot. WŻCh)

Dnia 29 marca 2015 roku – w Niedzielę Palmową – zakończyły się w Gdyni tegoroczne Rekolekcje Internetowo-Radiowe w Trójmieście.

W czasie ich trwania rekolektanci spotykali się z Panem Bogiem na modlitwie medytacji, słuchali konferencji, a ci którzy zdecydowali się na pełne uczestnictwo w tej formie wielkopostnych ćwiczeń duchowych, mieli też możliwość cotygodniowej rozmowy z osobą towarzyszącą.

Dziękczynienie za piękne i dobre dzieła dokonane przez Bożą łaskę w naszych sercach rozpoczęło się procesją z palmami oraz uroczystą Eucharystią, sprawowaną w kaplicy gdyńskiego jezuickiego kolegium przez ojców: Dariusza Michalskiego SJ oraz Grzegorza Jankowskiego SJ.

Z8

(fot. WŻCh)

Po Mszy Świętej osoby biorące udział w rekolekcjach mogły podzielić się swoimi doświadczeniami poprzez udział w grupach dzielenia. Po nich, już w gronie poszerzonym o rodziny, przyjaciół, znajomych, przy stołach obficie zastawionych słodkościami każdy pewnie doświadczył na nowo, że bliskość Pana Boga i obecność drugiego życzliwego człowieka daje dużo radości. I że nie potrzeba wiele, by móc znów – nie tylko w rekolekcyjnym czasie – powtórzyć “Jesteś moją radością!”

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Skowrońska – Trójmiejska WŻCh

 

Zapraszamy także do naszej galerii:

zdjęcia w trakcie Eucharystii wykonała Pani Agnieszka Skowrońska z TWŻCh: http://www.wzch-trojmiasto.pl/index.php/fotogaleria/category/41-zakonczenie-rekolekcji-jestes-moja-radoscia

zdjęcia w trakie Agape wykonała Pani Karolina Biskupska: http://www.wzch-trojmiasto.pl/index.php/fotogaleria/category/42-agape-po-rir-2015