(fot. YouTube)

(fot. YouTube)

W niedzielę 07.06.2015 r. zginął we włoskich Alpach asystent Ojca Generała na Centralną i Wschodnią Europę, o. Severin Leitner SJ.

Okoliczności zdarzenia są cały czas badane, jednak wiadomo, że tragedia miała miejsce w drodze na szczyt Corno Grande. O. Leitner SJ wybrał się na wspinaczkę wspólnie ze znajomym księdzem z Austrii. W trakcie wyprawy potknął się na oblodzonej skale i spadł, wedle różnych informacji, między 100 a 400 metrów. Towarzysz zmarłego nie posiadał telefonu komórkowego, w związku z czym niemożliwe było zorganizowanie jakiejkolwiek skutecznej akcji ratunkowej.

O. Severin w marcu 2015 roku ukończył 70 lat. Niech dobry Bóg obdarzy Go szczęściem wiecznym.

AKTUALIZACJA:

Pogrzeb śp. O. Severina Leitnera SJ odbędzie się w piątek, 12 czerwca 2015 r. Msza św. pogrzebowa będzie miała miejsce w kościele Świętego Ducha o godz. 10.30.

O. Severin Leitner SJ urodził się 29 marca 1945 r. w Pfunders, Bolzano, we Włoszech. Wstąpił do Towarzystwa Jezusowego pięćdziesiąt lat temu 16 września 1965 r. w Prowincji Austriackiej. Studiował w Pullach (Niemcy) i Innsbrucku (Austria). Na kapłana został wyświęcony 6 lipca 1974 r. w Innsbrucku. W tym samym mieście złożył uroczystą profesję 3 grudnia 1982 r. W Towarzystwie pełnił wiele odpowiedzialnych funkcji. Był Magistrem Nowicjatu, Rektorem Seminarium „Canisianum” w Innsbrucku, Prowincjałem Prowincji Austriackiej (2001-2008), Rektorem Kolegium w Innsbrucku, Delegatem Prezydenta Konferencji Prowincjałów Europejskich ds. centrów formacyjnych, a w ostatnich latach Asystentem O. Generała dla Europy Centralnej i Wschodniej.