Jak jeszcze można przygotować się do przeżycia programu MAGIS? Na sportowo! Zapraszamy wszystkich uczestników do wzięcia udziału w ciekawym i nietypowym przedsięwzięciu jakim jest run4MAGIS!

Każdy, kto zechce włączyć się w tę akcję powinien sprawdzić odległość jaka dzieli jego miejsce zamieszkania w linii prostej od Łodzi, gdzie 15 lipca 2016 rozpocznie się program MAGIS. Można to zrobić przez Google Maps albo przez freemaptools. Otrzymany dystans należy przebyć w dowolny sportowy sposób. Można zatem biegać, spacerować, jeździć na rowerze, rolkach czy wózku, pływać, skakać itd.

Aby dołączyć do akcji, należy zainstalować bezpłatną aplikację Endomondo (Android/iOS/Windows), a następnie odszukać wydarzenie run4MAGIS (aplikacja będzie automatycznie naliczała przebyty dystans). Startujemy 15 lipca, by mieć równy rok na pokonanie „drogi do Łodzi”.

Stać cię na więcej? Wybierz dowolne miejsce na świecie, które uważasz, że potrzebuje modlitwy i zwyczajnie “wystartuj” stamtąd. Niech twój wysiłek będzie modlitwą za siostry i braci w potrzebie!